Plynové krby

Jak fungují plynové krby

Plynové krby jsou optimálním řešením pro zákazníky vyhledávající komfort a téměř bezobslužné ovládání krbu. Krb můžete zapálit z pohodlí svého křesla pomocí dálkového ovladače a užívat si veškeré výhody hoření s dokonalou podívanou na plameny. Chcete-li plameny menší, nebo snížit množství tepla? Není problém. Stačí zmáčknout příslušné tlačítko a krb reaguje okamžitě. Je libo naopak rychlý nástup tepelné energie? Zmáčknete tlačítko jiné a reakce je okamžitá. Zkrátka komfort se vším všudy.

Jednou z klíčových vlastností našich plynových krbů je absence rámu kolem skla, což umožnuje plný nerušený pohled do plamenů. Díky perfektnímu spalování zůstává navíc Váš pohled stále čistý.

Realistické jiskry s generátorem přírodních jisker (NSG)

Kalfire neustále usiluje o inovaci a hledání dokonalosti. Jednou z nejnovějších inovací vyvinutých přímo v Kalfire je generátor přírodních jisker (NSG). Tato technologie je k dispozici jako volitelná výbava pro všechny modely plynových krbů Kalfire, které jsou vybaveny Prestige hořákem. Generátor přírodních jisker vytváří malé jiskry, které unikají z plamenů a pomalu vyhořívají, což má za následek neuvěřitelně realistickou simulaci hoření dřeva.

Prestige hořák

Inovativní, patentovaný Prestige hořák zajišťuje bezkonkurenční realistický vzhled hoření. Prestige hořáky jsou integrovány do keramických polen, která jsou naskládána v krbu do tvaru pyramidy. Výsledkem jsou vysoké a objemné plameny. 

Realistický efekt žhnutí uhlíků

Speciálně vyvinutý materiál Kal-glow vytváří efekt žhnutí během hoření. U krbových vložek řady s Prestige hořákem lze pro ještě realističtější efekt zvolit funkci hybrid – LED osvětlení umístěné pod hořákem, které přidá záři žhavých uhlíků.

Dálkové ovládání

Součástí balení krbové vložky je dálkové ovládání opatřené displejem zobrazujícím čas, teplotu a výšku plamenů. Ovládání může zároveň sloužit jako termostat, neboť

Způsob topení v plynovém krbu

Plynový krb je skvěle regulovatelný. Během okamžiku uvedu dálkovým ovladačem krb do provozu, změním jeho výkon, či jej vypnu. Jeho obrovskou předností je, že se umí dokonale přizpůsobit tepelným potřebám interiéru. Plynový krb tak není problém provozovat na základní nízký režim a přijímat do místnosti jen pár kilowatů výkonu. Nebo naopak mohu zapnout nejvyšší mód a teplotu v místnosti tak efektivně a rychle zvýšit.

Novým standardem moderních plynových krbů je model ECO. Ten umožňuje automatickým zvětšováním a snižováním plamenů dosáhnout naprosto věruhodné imitace ohně při snížení výkonu krbu o cca 40%.

Plynový krb předává tepelnou energii podobně jako teplovzdušný krb na dřevo. To znamená, že tyto krby využívají během své funkce ohřevu vzduchu a jeho proudění. Ten vstupuje spodní mřížkou do komory krbu, ohřívá se o rozpálené kovové tělo krbové vložky a vystupuje horní ventilační mřížkou zpět do místnosti. Po odevzdání tepelné energie do stěnových a stropních konstrukcí začíná ochlazený vzduch klesat a vrací se do komory krbu opět spodní ventilační mřížkou.

Nabídka

Kalifire

Nizozemská rodinná firma Kalfire byla založena v roce 1981 pánem a paní Van Melick. Hlavním krédem společnosti je osobní přístup a vztah se zákazníky. Charakter rodinné společnosti se promítá i do důrazu na kvalitu a originalitu produktů ve spojení s moderním designem a novými technologiemi.

Naše vybrané ralizace

Chcete postavit krb?