Teplovodní krby

Popis užívání teplovodního krbu

Teplovodní krby kloubí vlastně dokonale dvě věci: pocity a emoce z pohledu na oheň s užitnými vlastnostmi a funkcí. Díky teplovodním výrobkům ušetříte velké náklady na vytápění z pohodlí Vašeho obývacího pokoje a k tomu si užíváte pohody u krásného hoření. Moderní teplovodní krby jsou opatřeny velkým pohledovým sklem a nabízí tak úžasný pohled do plamenů. V čem ale vynikají nejvíce? V tom, že pokud máte správně instalovaný teplovodní krb s akumulační nádrží, dokážete až 80% tepelné energie uložit právě do akumulační nádrže a odebírat ji přesně kdy potřebujete. Je to vlastně jediná technologie v kamnářském oboru, která nabízí takový komfort regulování a ovládání vytvořené energie.

Energii z nádrže je možné využít nejen pro vytápění radiátory či podlahovým vytápěním, ale také pro ohřev teplé vody pro běžné používání.

Dalším kouzlem teplovodního krbu je, že si umím určit objem akumulace (velikostí akumulační nádrže) a okamžitý výkon zdroje tepelné energie (krbové vložky). Různými kombinacemi těchto zařízení mohu vytvořit topný systém, v němž budu topit jednou za 24 hodin třeba jen pár hodin denně a pokryju kompletní tepelné ztráty domu.

Vnitřní jádro teplovodního krbu

Vnitřním jádrem teplovodního krbu je krbová vložka s teplovodním výměníkem. Ta je připojena potrubím takzvaného primárního topného okruhu k akumulační nádrži. Nádrž bývá běžně umístěna ve vzdálenějších prostorech někde v technické místnosti domu a energie je do ní nuceně přiváděna oběhovým čerpadlem.

Velikost akumulační nádrže je nutné kvalitně nadimenzovat. Toto dimenzování se provádí nejen na základě vlastností objektu, ale také na základě potřeb zákazníka. Jen uživatel krbu ví, jak často je ochoten do krbu přikládat a tudíž vlastně jakou dobu potřebuje pokrýt energií z akumulační nádrže.

Regulace teplovodního krbu

Hoření v teplovodním krbu regulujeme přivíráním přívodu spalovacího vzduchu. Vzduch je možné regulovat dvěma způsoby. První možností je ruční regulace hoření, která je součástí každé krbové vložky. Druhou je použití elektronické regulace hoření. Ta na základě teplotního čidla pouští pro hoření přesně tolik vzduchu, kolik krb zrovna potřebuje.

Nabídka

Hoxter

Firma Hoxter vyrábí mimo krbových vložek také kamnovou techniku. Šamotové topeniště s robustními dvířky je po připojení k tahovému systému skvělým jádrem akumulačních kamen. Plášť je z dvou vrstev vypáleného šamotu, dvířka mají dvojité prosklení a jeho součástí je komplexní přívod vzduchu pro hoření. Díky takovému systému je čistota hoření a skla dokonalá.

Romotop

Firma ROMOTOP spol. s r.o., která vznikla 31. srpna 1992, významně ovlivnila průnik krbových kamen na český trh. Z původní malosériové výroby se postupně v Suchdole nad Odrou vyvinulo pracoviště s nejmodernějším technologickým zázemím, silným konstrukčním a obchodním potenciálem.

Naše vybrané ralizace

Chcete postavit krb?