Akumulační sálavá kamna

Popis užívání sálavých akumulačních kamen

Sálavé teplo, které produkují sálavá akumulační kamna, je velice podobné příjemnému slunečnímu záření. Je to stoprocentně zdravá, staletími prověřená forma vytápění přinášející uživateli vysoký komfort obsluhy. Běžný interval přikládání je totiž u kamen 12 hodin a palivo odhořívá více, než hodinu. Pokud jsou kamna opatřena dvířky s prosklení, přináší tak uživateli možnost pohledového ohně. Díky dvěma přiložením za 24 hodin je vlastně zajištěn konstantní přísun tepelné energie do objektu. Velkou výhodou akumulačních kamen je, že díky sálavému teplu nevzniká vrstvení do tepelných zón a teplota v místnosti je tak od podlahy po strop velice konstantní.

 

Způsob topení v akumulačních kamnech

Do sálavých akumulačních kamen vkládáme palivo většinou jednou za 12 hodin. Palivo poté skoro dvě hodiny odhořívá a „nabíjí“ kamna tepelnou energií. Po vyhasnutí paliva tak ještě dlouhé hodiny teplo odsálává z takzvaných teplosměnných ploch pláště kamen.

Pokud se venku ochladí a já potřebuji do interiéru přivést větší množství tepelné energie pro udržení tepelné pohody, můžu počet přikládání ze dvou denně zvýšit na tři denně. Tím zkrátím interval přikládání z dvanácti hodin na osm hodin. Zvýším tím vlastně výkon kamen přibližně o 50%.

Vnitřní jádro akumulačních kamen

Vnitřním jádrem akumulačních kamen je ohniště s akumulačním tahovým systémem. Ohniště je speciálně vykonstruováno tak, aby bylo schopno vytvořit vysoké výstupní teploty spalin. Takové horké spaliny se poté nechávají projít tahovým systémem, který je vytvořen z akumulačního materiálu. Jeho délka, tloušťka stěn a tvar je nutné pro konkrétní stavbu a komín nadimenzovat. Pro toto dimenzování využíváme jak tradiční výpočtové metody, tak moderní softwary využívané v celé Evropě.

Tahový systém je dimenzován takovým způsobem, aby spaliny po jeho opuštění vstupovaly do komína dostatečně „studené“. Tímto předáním energie tahovému systému je dosaženo maximální účinnosti akumulačních kamen.

 

Nabídka

Hafnertec

Kamnové vložky Hafnertec vynikají LE (low emission) technologií spalování s hodnotami CO méně než 250 mg

Hoxter

Firma Hoxter vyrábí mimo krbových vložek také kamnovou techniku. Šamotové topeniště s robustními dvířky je po připojení k tahovému systému skvělým jádrem akumulačních kamen. Plášť je z dvou vrstev vypáleného šamotu, dvířka mají dvojité prosklení a jeho součástí je komplexní přívod vzduchu pro hoření. Díky takovému systému je čistota hoření a skla dokonalá.

RATH

Společnost RATH byla založena roku 1891 jako rodinná firma a dodnes takto působí. Rodina Rathových se nyní může ohlédnout na více než 120 let podnikatelské činnosti zahrnující již pět generací. Od okamžiku zakoupení výrobního závodu v Krummnußbaumu v roce 1891 vyrábí podnik žáruvzdorný tvarovaný materiál (šamot) a maltu a dále je díky svému výzkumu zdokonaluje. V průběhu času svůj sortiment firma rozšířila o žáruvzdorné betony a vakuově tvarované výrobky z vysokoteplotní izolační vlny a věnuje se kromě sortimentu pro kamnáře také segmentu průmyslové žárotechniky.

Ortner

Kamnová ohniště Ortner jsou vyrobena z keramické akumulační masy, která je schopna naakumulovat tepelnou energii.Ohniště mají vlastnosti vhodné pro použití do energeticky nenáročných staveb. A to především díky malé dávce paliva, použití dvojskla a vysoké akumulační schopnosti už samotného ohniště. Navíc firma Ortner nabízí kromě ohnišť ucelený systém pro stavbu akumulačních kamen jako tahové systémy, materiál pro stavbu plášťů, malty či omítky.

Naše vybrané ralizace
Chcete nová kamna?